Alle Artikel von spco luzern

Јун 2022

02.06. четвртак 09.30 ч. Литургија – Спасовдан
03.06. петак 09.30 ч. Литургија – Св. Цареви Константин и Јелена
04.06. субота 18.00 ч. Вечерње
05.06. недеља 09.30 ч. Литургија
11.06. субота 09.30 ч. Литургија – Задушнице
11.06. субота 18.00 ч. Вечерње – Задушнице
12.06. недеља 09.30 ч. Литургија – Духови – Тројице
18.06. субота 18.00 ч. Вечерње
19.06. недеља 09.30 ч. Литургија
20.06. понедељак 00.00 ч. ПОЧЕТАК ПЕТРОВСКОГ ПОСТА
25.06. субота 18.00 ч. Вечерње
26.06. недеља 09.30 ч. Литургија – исповест и причешће
28.06. уторак 09.30 ч. Литургија – Видовдан исповест и причешће

Мај 2022

01.05. недеља 09.30 ч. Литургија
05.05. четвртак 18.00 ч. Вечерње – резање славских колача и освећење славског жита за Ђурђевдан
06.05. петак 07.00 ч. Резање славских колача и освећење славског жита за Ђурђевдан
06.05. петак 08.00 ч. Резање славских колача и освећење славског жита за Ђурђевдан
06.05. петак 09.30 ч. Литургија – Ђурђевдан
07.05. субота 18.00 ч. Вечерње
08.05. недеља 09.30 ч. Литургија – Марковдан
12.05. четвртак 09.30 ч. Литургија – Св. Василије Острошки
14.05. субота 18.00 ч. Вечерње
15.05. недеља 09.30 ч. Литургија – после Литургије СКУПШТИНА
21.05. субота 18.00 ч. Вечерње
22.05. недеља 09.30 ч. Литургија
24.05. уторак 09.30 ч. Литургија – Св. Ћирило и Методије
28.05. субота 18.00 ч. Вечерње
29.05. недеља 09.30 ч. Литургија

Април 2022

02.04. субота 09.30 ч. Литургија – причешће
02.04. субота 18.00 ч. Вечерње
03.04. недеља 09.30 ч. Литургија – причешће
07.04. четвртак 09.30 ч. Литургија – причешће
09.04. субота 09.30 ч. Литургија – причешће
09.04. субота 18.00 ч. Вечерње
10.04. недеља 09.30 ч. Литургија – причешће
16.04. субота 09.30 ч. Литургија – причешће Лазарева субота
16.04. субота 18.00 ч. Вечерње – освећење врбице и подела звончића
17.04. недеља 09.30 ч. Литургија – причешће ЦВЕТИ
20.04. среда 19.00 ч. Света тајна јелеосвећења – Молитва за болесне
21.04. четвртак 09.30 ч. Литургија – исповест и причешће
21.04. четвртак 19.00 ч. Читање 12 Јеванђеља – Велико бденије
22.04. петак 09.30 ч. Царски часови – нема причешће
22.04. петак 19.00 ч. Изношење плаштанице и Канон Пресвете Богородице
23.04. субота 09.30 ч. Литургија – исповест и причешће
23.04. субота 23.00 ч. ВАСКРШЊА Литургија у ПЕРЛЕНУ
24.04. недеља 09.30 ч. ВАСКРС у ПЕРЛЕНУ

Март 2022

05.03. субота 18.00 ч. Вечерње
06.03. недеља 09.30 ч. Литургија
07.03. понедељак 00.00 ч. ПОЧЕТАК ПОСТА
12.03. субота 09.30 ч. Литургија – причешће
12.03. субота 18.00 ч. Вечерње
13.03. недеља 09.30 ч. Литургија – причешће
19.03. субота 09.30 ч. Литургија – причешће
19.03. субота 18.00 ч. Вечерње
20.03. недеља 09.30 ч. Литургија – причешће
26.03. субота 09.30 ч. Литургија – причешће
26.03. субота 18.00 ч. Вечерње
27.03. недеља 09.30 ч. Литургија – причешће

Фебруар 2022

05.02. субота 18.00 ч. Вечерње
06.02. недеља 08.00 ч. Литургија
06.02. недеља 10.00 ч. Изобразитељна
12.02. субота 09.30 ч. Литургија – Света Три Јерарха
12.02. субота 18.00 ч. Вечерње
13.02. недеља 08.00 ч. Литургија
13.02. недеља 10.00 ч. Изобразитељна
15.02. уторак 09.30 ч. Литургија – Сретење Господње
19.02. субота 18.00 ч. Вечерње
20.02. недеља 08.00 ч. Литургија
20.02. недеља 10.00 ч. Изобразитељна
26.02. субота 08.00 ч. Литургија – Задушнице
26.02. субота 10.00 ч. Изобразитељна – Задушнице
26.02. субота 18.00 ч. Вечерње – Задушнице
27.02. недеља 08.00 ч. Литургија
27.02. недеља 10.00 ч. Изобразитељна

Јануар 2022

01.01. субота 09.30 ч. Литургија – причешће
01.01. субота 18.00 ч. Вечерње
02.01. недеља 08.00 ч. Литургија – причешће
02.01. недеља 09.30 ч. Изобразитељна – причешће
02.01. недеља 10.30 ч. Изобразитељна – причешће
06.01. четвртак 08.00 ч. БАДЊИДАН – Литургија – причешће
06.01. четвртак 10.00 ч. БАДЊИДАН – Изобразитељна – причешће
06.01. четвртак 11.00 – 23.00 ч. Црква у Перлену је отворена ради узимања Бадњака и свећа
07.01. петак 07.00 ч. БОЖИЋ – Литургија – причешће
07.01. петак 09.00 ч. БОЖИЋ – Изобразитељна – причешће
08.01. субота 09.30 ч. Литургија – Сабор Пресвете Богородице
08.01. субота 18.00 ч. Вечерње
09.01. недеља 07.00 ч. Освећење славских колача и славског жита за Светог Стефана
09.01. недеља 08.00 ч. Литургија – Свети Стефан
09.01. недеља 10.00 ч. Изобразитељна – Свети Стефан
14.01. петак 08.30 ч. Освећење славских колача и славског жита за Св. Василије Велики
14.01. петак 09.30 ч. Литургија – Св. Василије Велики
15.01. субота 18.00 ч. Вечерње
16.01. недеља 08.00 ч. Литургија
16.01. недеља 10.00 ч. Изобразитељна
18.01. уторак 09.30 ч. Литургија – Крстовдан – Велико освећење воде
18.01. уторак 18.00 ч. Вечерње – Крстовдан – Велико освећење воде
19.01. среда 08.00 ч. Литургија – Богојављење Велико освећење воде
19.01. среда 10.00 ч. Изобразитељна – Богојављење Велико освећење воде
19.01. среда 18.00 ч. Вечерње – Богојављење Велико освећење воде освећење славских колача и славског жита за Јовањдан
20.01. четвртак 07.00 ч. Освећење славских колача и славског жита за Јовањдан
20.01. четвртак 09.30 ч. Литургија – Јовањдан
22.01. субота 18.00 ч. Вечерње
23.01. недеља 08.00 ч. Литургија
23.01. недеља 10.00 ч. Изобразитељна
27.01. четвртак 09.30 ч. Литургија – Свети Сава
29.01. субота 18.00 ч. Вечерње
30.01. недеља 08.00 ч. Литургија
30.01. недеља 10.00 ч. Изобразитељна

Децембар 2021

04.12. субота 08.00 ч. Литургија – ВАВЕДЕЊЕ – Исповест и причешће
04.12. субота 10.00 ч. Изобразитељна – ВАВЕДЕЊЕ – Исповест и причешће
04.12. субота 18.00 ч. Вечерње
05.12. недеља 08.00 ч. Литургија – Исповест и причешће
05.12. недеља 10.00 ч. Изобразитељна – Исповест и причешће
11.12. субота 09.30 ч. Литургија – Исповест и причешће
11.12. субота 18.00 ч. Вечерње
12.12. недеља 08.00 ч. Литургија – Исповест и причешће
12.12. недеља 10.00 ч. Изобразитељна – Исповест и причешће
18.12. субота 18.00 ч. Вечерње – резање славских колача и освећење жита за Никољдан
19.12. недеља 06.30 до 07.30 ч. Резање славских колача и освећење жита за Никољдан
19.12. недеља 08.00 ч. Литургија – Никољдан – Исповест и причешће
19.12. недеља 10.00 ч. Изобразитељна – Никољдан – Исповест и причешће
19.12. недеља 11.00 до 12.00 ч. Резање славских колача и освећење жита за Никољдан
25.12. субота 18.00 ч. Вечерње
26.12. недеља 08.00 ч. Литургија – Исповест и причешће
26.12. недеља 10.00 ч. Изобразитељна – Исповест и причешће

Новембар 2021

06.11. субота 08.00 ч. Литургија – Задушнице
06.11. субота 10.00 ч. Изобразитељна – Задушнице
06.11. субота 18.00 ч. Вечерње – Задушнице
07.11. недеља 08.00 ч. Литургија
07.11. недеља 10.00 ч. Изобразитељна
08.11. понедељак 09.30 ч. Литургија – Митровдан
13.11. субота 18.00 ч. Вечерње
14.11. недеља 08.00 ч. Литургија
14.11. недеља 10.00 ч. Изобразитељна
20.11. субота 18.00 ч. Вечерње – резање славских колача и освећење славског жита за Аранђеловдан
21.11. недеља 06.30 до 07.30 ч. Резање славских колача и освећење славског жита за Аранђеловдан
21.11. недеља 08.00 ч. Литургија – Аранђеловдан
21.11. недеља 10.00 ч. Изобразитељна – Аранђеловдан
21.11. недеља 11.00 до 12.00 ч. Резање славских колача и освећење славског жита за Аранђеловдан
22.11. понедељак 09.30 ч. Литургија – Свети Нектарије Егински
27.11. субота 18.00 ч. Вечерње
28.11. недеља 08.00 ч. Литургија
28.11. недеља 10.00 ч. Изобразитељна

Октобар 2021

02.10. субота 18.00 ч. Вечерње
03.10. недеља 08.00 ч. Литургија
03.10. недеља 10.00 ч. Изобразитељна
09.10. субота 08.00 ч. Литургија – ЗАДУШНИЦЕ
09.10. субота 10.00 ч. Изобразитељна – ЗАДУШНИЦЕ
09.10. субота 18.00 ч. Вечерње
10.10. недеља 08.00 ч. Литургија
10.10. недеља 10.00 ч. Изобразитељна
14.10. четвртак 09.30 ч. Литургија – Покров Пресвете Богородице
16.10. субота 18.00 ч. Вечерње
17.10. недеља 07.30 ч. Литургија
17.10. недеља 09.30 ч. Изобразитељна
23.10. субота 18.00 ч. Вечерње
24.10. недеља 08.00 ч. Литургија
24.10. недеља 10.00 ч. Изобразитељна
27.10. среда 08.00 ч. Литургија – Света Петка
27.10. среда 10.00 ч. Изобразитељна – Света Петка
30.10. субота 18.00 ч. Вечерње
31.10. недеља 08.00 ч. Литургија
31.10. недеља 10.00 ч. Изобразитељна

Септембар 2021

04.09. субота 18.00 ч. Вечерње
05.09. недеља 09.30 ч. Литургија
11.09. субота 09.30 ч. Литургија – УСЕКОВАЊЕ
11.09. субота 18.00 ч. Вечерње – УСЕКОВАЊЕ
12.09. недеља 09.30 ч. Литургија
18.09. субота 18.00 ч. Вечерње – УСЕКОВАЊЕ
19.09. недеља 09.30 ч. Литургија
21.09. уторак 09.30 ч. Литургија – МАЛА ГОСПОЈИНА
25.09. субота 18.00 ч. Вечерње – УСЕКОВАЊЕ
26.09. недеља 08.00 ч. Литургија – Прослава црквене славе
26.09. недеља 10.00 ч. Изобразитељна – Прослава црквене славе
27.09. понедељак 09.30 ч. Литургија – КРСТОВДАН